המרכז באריאל הינו שלוחה של המרכז ביושב בירושלים ופועל באמצעות פעילות תרבותית חינוכית לשכבות גיל: ילדים מכיתות ד' ומעלה, בני נוער, ומבוגרים על מנת להעביר את מורשתו של מראש הממשלה השישי של מדינת ישראל – מנחם בגין ז"ל, בנושאי : דמוקרטיה, ציונות, עליונות המשפט, חירות האדם, שלמות הארץ ועוד.

המרכז מעביר פעילויות שונות כגון: הרצאות, סיורים, תוכניות מנהיגות לנוער ואירועים קהילתיים יזומים.

פעילויות המרכז:

הרצאות  

המרכז מפעיל מדי שנה סדרת הרצאות שכולן סובבות סביב מוטיב נבחר כל הרצאה היא גם חלק מהסדרה אך גם עומדת בפני עצמה. ניתן לרכוש מנוי לסדרה בעלות 100 ₪ או הרצאה בודדת בעלות של 15 ₪ בלבד. ההרצאות מתקיימות בכל סדרה אחת לחודש בימי ד' בשעה 20:00 בהיכל התרבות אריאל רח' העצמאות 3.

הרצאות בוקר – בוקר אקדמי

סדרת מפגשים המתקיימים במרכז מורשת רון נחמן הפארק המנהיגות באריאל הכוללת ארוחת בוקר, צפיה בסרט ודיון עם מרצה. 

טיולי עניין ומורשת ברחבי הארץ

אחת לחודש המרכז מוציא טיולים וסיורים היוצאים מאריאל המגיעים למקומות המהווים ציוני דרך במאבק להקמת המדינה, הטיולים מתבצעים באוטובוס ומשלבים מסלולי הליכה קצרים ונוחים להליכה, הכוללים מפגשים, הדרכה באתרים. מלווה ומדריכה שרה רוטנברג.

פעילויות חינוכיות:

  • סדנאות לבתי הספר ולתנועות הנוער - הפעילויות מתבצעות בשיתוף עם המרכז הארצי לפיתוח מנהיגות באריאל ומעבירות ערכים של שיתופי פעולה, הקשבה הדדית, היררכיה, רוח המפקד, גיבוש ופיתוח מנהיגות.
  • סדנאות לכוחות הביטחון – הפעילויות מתבצעות בשיתוף עם המרכז הארצי לפיתוח מנהיגות באריאל ומעבירות ערכים של שיתופי פעולה, הקשבה הדדית, היררכיה, רוח המפקד, גיבוש ופיתוח מנהיגות. בין הנושאים: מנהיגות מונחית ערכים, מדינה יהודית דמוקרטית, דילמת הפיקוד, היסטוריה של עם ישראל והחברה הישראלית ועוד. כל הפעילויות מועברות על ידי מנחים מנוסים בעלי הכשרה מיוחדת מותאמים לדגשים ולצרכי הקבוצה.
  • תיבות בריחה – פעילות חווייתית באורך של כשעתיים בסגנון  חדר בריחה נייד המזמין את הקבוצה לפתרון חידות בנושא מאבק המחתרות מתאים לנוער מגיל 12 ומעלה ומבוגרים.

קישור ללוח האירועים של מרכז מורשת בגין

לפרטים נוספים ולהצטרפות למגוון הפעילויות:
מוריה אליאש-פישרמן
מנהלת מרכז מורשת בגין שלוחת אריאל
טלפון: 074-7572705
moriaf@begincenter.org.il 
חפשו אותנו בפייסבוק: מרכז מורשת בגין-שלוחת אריאל.
קישור לקבוצת הווטצאפ: https://chat.whatsapp.com/DWxC6fOrgyX2LnnGcwN0bq