אוסטר רותי

בשנת 1979 התיישבה באריאל והייתה חלק מגרעין המשפחות המייסדות.

אוסטר רותי כיהנה בהתנדבות כיושבת ראש של האגודה למען החייל בעיר אריאל משך כ- 10 שנים, ובמהלך תקופה זו הקימה מערך המונה כ- 70 מתנדבים, המתפקד בצורה יוצאת דופן תוך שיתוף פעולה עם מוסדות העיר.

במסגרת פעילותה, הגב' אוסטר רותי גייסה משאבים וכספים שאפשרו בתקופת כהונתה את הקמת המלונית והמזנונית וציודם בכל הדרוש לרווחת כל החיילים הנדרשים לשהות בעיר אריאל כחלק מביצוע תפקידם. וכן הקימה מערך פעיל בנושא של אימוץ חיילים.

ומשום כך נבחרה ליקיר העיר אריאל.

וודיסלבסקי אירנה שתבדל"א ויעקב ז"ל

בני הזוג הם ניצולי שואה אשר בשנת 1992 התיישבו בעיר אריאל, והקימו בביתם שברח' הנחשונים בית זיכרון להנצחת זכר השואה והגבורה.

מאז הקמת בית הזיכרון, בני הזוג השקיעו משאבים אדירים לפיתוחו והתרחבותו. בית הזיכרון הפך לאתר ציבורי להנצחה, המהווה מרכז פעיל והומה לסיורים הרצאות והכנה לנסיעה לפולין לצורך לימוד אירועי השואה והגבורה להנחלת הזיכרון לדור הצעיר. מדובר בתרומה ייחודית וערכית המבטאת מסירות לחזון ערכי חשוב והגשמתו בדרך שיש בה לעורר התפעלות.

לאור כך נבחרו ליקירי העיר אריאל.

כהן אורגד יגאל ז"ל

(30/08/1937- 27/08/2019)

אורגד היה ממייסדי המכללה בקדומים והניע את המהלך להעברת המכללה שהוקמה בקדומים לעיר אריאל. מאז מר אורגד היה מעורב בכל שלבי פיתוחה.

תחת הנהגתו, האוניברסיטה בעיר אריאל התפתחה ושגשגה באופן חסר תקדים, ובכך תרם באופן משמעותי לחיזוקה של העיר, התפתחותה, רווחת תושביה, תדמיתה.

אורגד, תרם ועדיין תורם בדרכים רבות לפיתוחה וביסוסה של העיר אריאל. כך למשל, מר כהן אורגד היה שותף פעיל בהבאת המפונים מנצרים לעיר, דבר שיש בו כדי להעצים את חשיבותה של העיר כגוש התיישבות המבוסס על עקרונות של עזרה הדדית.

מדובר באישיות בעלת תכונות סגוליות מובהקות שתרם ומוסיף לתרום תרומה בולטת ובעלת חשיבות מיוחדת לעיר וקהילתה, ומשכך נבחר ל"יקיר העיר"

לוי מוטי

בשנת 1978 עלה לאריאל כאחד המייסדים והיה חבר בגרעין תל אביב שהקים את הישוב. מוטי כיהן בתפקידים ציבוריים במועצה המקומית ולאחר במועצת העיר. כמו-כן מוטי הקים את סניף מועצת הפועלים וכיהן כמזכיר הסניף בהתנדבות כ- 7 שנים. מוטי המשיך בתפקידו זה עד לסגירת הסניף ואיחודו עם הסניף האזורי בפתח תקווה.

מוטי הקים את אגודת הפועל שבמסגרתה שיחקו קבוצות ספורט בענפים שונים ועד היום משמש כיו"ר האגודה בהתנדבות ללא שכר.

מדובר בתרומה ייחודית וערכית המבטאת ביטוי מעשי של "נפש בריאה בגוף בריא" שהביאה הישגים בתחרויות ארציות והיוותה תשתית לפיתוח ושגשוג ענפי ספורט נוספים שהוקמו במהלך השנים בעיר.

ולכן נבחר ליקיר העיר אריאל.

פוגרב שרה ז"ל

(01.01.1921 - 11.12.2019)

שרה פוגרב נולדה בברית המועצות. קבלה תואר שני באוניברסיטה ממלכתית בעיר דניפרופטרובסק באוקראינה במסלול פילולוגיה.

מספר שנים לפני העלייה עברה לגור במוסקבה. התחילה לחבר שירים בגיל מבוגר. שיריה של שרה פוגרב זכו להערכתם של משוררים מפורסמים מאור ברוסיה. הם קיבלו אותה למועדון הנבחרים כשווה ביין השווים.

שרה פוגרב עלתה ארצה ישר לאריאל בשנת 1990 יחד עם משפחתה. היא התאהבה באריאל ובשומרון ממבט הראשון והקדישה שירים רבים לעיר שלנו. כל פינה של אריאל, רחובות ופרחים, נוף ואוויר - מצאו את מקומם בשיריה של שרה.

ברוב המקרים משוררים הם אנשים העומדים מחוץ לפוליטיקה. לא כך עם גב'שרה פוגרב. למרות גילה המבוגר ומצב בריאותה היא משתתפת בבניית מפעל הציונות באמצעות כלי אשר נמצא ברשותה – מילההספרותית.

היא כתבה את המילים להמנון אריאל אותו שרה מקהלת "שיר בלב", כמו-כן, יזמה את סדרת ערבי שירה (בחסות מח' קליטת עלייה ומתנ"ס).

שרה פוגרב הפכה למשוררת מפורסמת בארץ. לא פעם הקדיש "קול ישראל" בשפה הרוסית תוכניות לשירה של שרה פוגרב. ובכל שידור הדגישה את חשיבותה של עיר אריאל, את יופייה ואת הקשר הבלתי נפרד להיסטוריה של העם היהודי.

במשך 17 שנים פרסמה שרה 3 ספרים. בשנת 1996 ספר שירים שכתבה זכה בתואר "ספר השנה" בישראל.

בעקבות פרסום שיריה בארצות הברית, זכתה בתואר "אשת השנה של ארה"ב".
הספר האחרון שכתבה יצא לאור בשם "אריאל".

שיריה של המשוררת שרה פוגרב - תורגמו לשפה האנגלית ונכללו באנתולוגיית שירה יהודית עולמית אשר יצאה לאור בבריטניה.

ד"ר תמרקין מודי

בשנת 1979 התיישב באריאל והצטרף למשפחות גרעין המייסדים. שימש מהימים הראשונים כרופא הישוב מטעם קופ"ח כללית.

פעל להקמת קופת חולים לאומית ומכבי בעיר. הוא ייסד ניהל ופיתח את מערך הבריאות ושירותי החירום שהיוו מסד להקמת והפעלת תחנת מד"א אזורית.

ד"ר מודי מילא בהתנדבות שורה של תפקידים, במסגרת המועצה המקומית ולאחר מכן במועצת העיר, המלמדים על פעילות מתמשכת עניפה ומשמעותית שתרמה תרומה חשובה לקהילה ומוסדות העיר.

בין שאר התפקידים שמילא: מ"מ ראש העיר ללא שכר, יו"ר ועדת החינוך שפעלה ליישום רפורמות חשובות במערכת החינוך בעיר, איש הסברה ופעיל אצל ראשי השלטון למען העיר אריאל.

ד"ר מודי סייע ומוסיף לסייע ביד רחבה להרבה מאוד בתי אב בעיר בעיתות מצוקה נפשית ו/או רפואית.

מדובר באישיות בעלת תכונות סגוליות מובהקות שתרם ומוסיף לתרום תרומה בולטת ובעלת חשיבות מיוחדת לעיר וקהילתה, ומשכך נבחר ל"יקיר העיר"